lek. Wojciech Marek

Ortopeda

Ortopedia to praca i zarazem pasja. Pasja nie kończy się w momencie wyjścia z budynku szpitala, lecz trwa cały czas. Pasje od lat rozwijam szkoląc się i poszerzając swoje zdolności na wielu konferencjach oraz szkoleniach zagranicznych i krajowych. Od kilku lat zajmuje się również badaniami medycznymi w dziedzinach łączących inżynierię i medycynę. Moim szczególnym zainteresowaniem jest endoprotezo plastyka stawów (biodrowego, kolanowego), artroskopia (kolan, barków) oraz chirurgia stopy. Od początku przygody z ortopedią zajmuje się również sportowcami. Opiekowałem się zawodnikami podczas turniejów tenisowych ATP Challenger Tour we Wrocławiu. Byłem lekarzem piłkarskiego klubu Ekstraklasy WKS Śląsk Wrocław. Ukończone w 2009 studia medyczne na Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Ukończona specjalizacja z Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w 2017. Od 2017 zastępca ordynatora oddziału Ortopedii i Traumatologii w Szpitalu MSWiA we Wrocławiu. Od 2018 roku pracownik Centrum Medycznego “Na dobra i na złe” w Opolu.

Wykonywane zabiegi i badania:
USG: barku, kolana, stawu skokowego, stawu biodrowego

Drobne zabiegi: wykorzystanie PRP w urazach i zmianach przeciążeniowych.

Operacje: Artroskopia kolana (w tym rekonstrukcje ACL, szycie łąkotek, rekonstrukcje chrzęstne), stawu skokowego oraz stawu barkowego.

Zabiegi endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego. Paluch koślawy stopy (hallux), palców młoteczkowatych, zespołów cieśni nadgarstka.

Staż lekarski podyplomowy odbywałem w Akademickim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu.

Członek międzynarodowej organizacji ortopedów SICOT.

Członek ESSKA (Europejskiego Towarzystwa Traumatologii Sportowej, Chirurgii Kolana i Artroskopii).

Członek EFORT (Europejskiej Federacji Narodowych Towarzystw Ortopedycznych i Traumatologicznych).

Członek PTOiTR (Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego).

Członek PFAS (Polskie Towarzystwo Stopy i Stawu Skokowo Goleniowego).

Licencja Lekarska Polskiego Związku Piłki Nożnej.