+48 888 887 235 rejestracja@1look.pl

lek. med. Karolina Agopsowicz-Spławska

Specjalista okulistyki

Medycynę studiowała w Perugii we Włoszech, jako członek kola naukowego pod kierunkiem profesora Fiore.

W Polsce specjalizację ukończyła w Klinice Okulistyki Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, gdzie realizowała pracę dydaktyczną, ale również badawczą, prowadząc badania naukowe, głównie z zakresu jaskry oraz wysokiej krótkowzroczności. 

Autorka prac opublikowanych na łamach czasopism naukowych, jak również referatów wygłaszanych na konferencjach i szkoleniach okulistycznych. 

Nieustannie stara się poszerzać i aktualizować swoją wiedzę zawodową, także poprzez uczestnictwo w międzynarodowych zjazdach specjalistycznych, takich jak kongresy w Kopenhadze, Mediolanie, Marsylii, Londynie czy Kyoto. W 2008 roku odbyła staż w Moorfields Eye Hospital w Londynie, jako stypendystka Europejskiego Towarzystwa Okulistycznego.

Jej główne obszary zainteresowania to okulistyka dziecięca, a szczególnie leczenie zachowawcze i chirurgiczne choroby zezowej.

Członkini Europejskiego Towarzystwa Strabologicznego oraz Europejskiego  Towarzystwa Chirurgii Refrakcyjnej i Zaćmy.

W codziennej pracy ważny jest dla niej przyjazny kontakt z Pacjentem, w którym kluczową rolą odgrywa stworzenie atmosfery wzajemnego zaufania, poprzez zaangażowanie, profesjonalizm, a przede wszystkim empatyczne podejście do problemów osób dorosłych oraz dzieci.